Karayolu Taşımacılığı

Modern Tırlar ve Akıllı Çözümler

Hizmetlerimiz

KARAYOLU TAŞIMACILIĞI

Bir mal veya hizmetin yurtiçi ya da yurtdışı istenilen yere karayolu aracılığıyla aktarılmasına karayolu taşımacılığı denilmektedir. 20.yy ‘ da gelişen otomotiv sanayisi sayesinde daha da ön plana çıkan ve hızla artışa geçen bir hale gelmiştir. Ticari yada bireysel olarak tercih edilebilen karayolu taşımacılığı ürünlerin istenilen yere hızlı ve güvenli şekilde ulaştırılmasını sağlar.

Karayolu Taşımacılığının Faydaları

Karayolu taşımacılığında en önemli özellik kısa mesafelerde deniz ve hava yoluna göre daha fazla verim sağlamasıdır. Mesafenin kısa olması hem ürünün istenilen yere ulaşma hızını arttırır hem de maliyeti düşürür.

Dünya genelinde bakıldığında ulaşım alt yapısı kesintisiz ilerleyen karayolları, karayolları taşımacılığını da kolaylaştırmaktadır.

Karayolu taşımacılığı haftanın her günü ve her saati yükleme ve taşıma yapılabilmesine imkan sağlar. Farklı güzergahlar izlenerek tek seferde birden fazla ürünün farklı adreslere ulaşımının yapılması söz konusu olmaktadır.

Taşınacak ürünleri sigortalanarak , oluşabilecek hasarlardan ve olası kaybolma ihtimaline karşı müşteriyi güvence altına almaktadır.

Karayolu taşımacılığı aynı zamanda diğer taşımacılık çeşitleri ile de bir arada kullanılabilmektedir. Bu taşımacılık çeşidinin adı intermodal taşımacılıktır. Karayolu taşımacılığı ile yola çıkan bir ürün sonrasında deniz yoluna , hava yoluna yada demir yoluna aktarılabilir. Bu noktada planlı bir güzergah çizilmesi çok önemlidir. Planlaması düzgün yapılan bir güzergah ile hem zamandan tasarruf etme şansı ortaya çıkar hem de maliyet açısından daha uygun fiyatlar ortaya çıkar.

Yükleme planı

Yükleme planı , taşınacak ürünlerin teslimatını, türlerini , güzergahlarını göz önünde bulundurarak yapılan bir yol haritasıdır. Araca yükün hangi sırada yerleştirileceği, nereye teslim edilecek olduğu, ilk adres ve son adres sırası hepsi yükleme planı içerisindedir.

Yükleme planı yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde olmaktadır;

Taşınacak ürünlerin yapısal çeşitleri; sıvı ürünler, yanıcı ürünler , gaz ürünler gibi.

Ürünü taşıyacak olan aracın türü ve özellikleri; uzunluğu, yüksekliği, boyu gibi.

Taşınacak olan ürünlerin ve ambalaj türlerinin bilgileri; ağırlığı, ebatı gibi.

Ürünlerin istifi ile ilgili özellik çeşitleri; üst üste istiflemeye uygunluğu.

Dys Lojistik olarak sizleri sevdiklerinizle buluşturmayı ilke edinmiş bir firma olmaktan gurur duyuyoruz. Karayolu taşımacılığı hizmetimiz ile sizin için değerli olan ürünleri dilediğiniz yerden alıp dilediğiniz yere güvenle en kısa süre içerinde teslim ediyoruz.

Değerli eşyaları güvenli taşıma
Optimizasyon Programları
7/24 Teknik Destek
Düşük işletme maliyetleri
Minimum nakliyat süreleri